Często zadawane pytania

Decyzja o zaszyciu powinna zostać podjęta niezwłocznie po tym kiedy wszelkie inne stosowane metody walki z nałogiem alkoholowym zawiodły. Dodatkowo, czujesz, że zaczynasz tracić kontrolę nad piciem napojów wyskokowych i pijesz bez umiaru (często w samotności). Zamknięty ośrodek leczenia uzależnień jest najczęściej ostatecznością, zdecydowanie lepiej w pierwszej kolejności wybrać leczenie w warunkach domowych (terapią awersyjną jaką jest Esperal). Być może leczenie tego typu będzie dla Ciebie nieco łatwiejsze i przez to bardziej skuteczne.

Picie alkoholu przez osoby zaszyte, może skończyć się katastrofalnie. Już spożycie małej ilości napojów alkoholowych wywołuje silne bóle głowy i mdłości. Dość często u osób z wszywką alkoholową po spożyciu alkoholu występują zaburzenia rytmu serca, nie mogą one złapać oddechu, zostaje również podrażniona wątroba. Duża ilość spożytego alkoholu po zabiegu alkoholu może doprowadzić do trwałego uszkodzenia wątroby, stąd tak istotne jest utrzymanie całkowitej abstynencji.

Tak, istnieje taka możliwość. Spowodowane jest to tym, że niestrawiony alkohol w znaczny sposób uszkadza organizm osoby uzależnionej powodując silne zaburzenia w jego prawidłowym funkcjonowaniu. Osoby z wszywką, które zdecydują się na spożywanie napojów procentowych powinny brać pod uwagę fakt, że może to doprowadzić nie tylko do paraliżu całego ciała, lecz również w najgorszym wypadku nawet do śmierci.

  • Zabiegu zaszycia nie można wykonać jeśli Pacjent jest nietrzeźwy lub zażywał leki które w swoim składzie zawierają alkohol w ciągu ostatnich 48 godzin – tyle wynosi bezpieczny odstęp czasu,
  • Jeżeli Pacjent jest uczulony na Disulfiram i tiokarbaminiany lub którykolwiek składnik leku,
  • Jeżeli Pacjent ma zaburzenia psychiczne lub psychozy.

Nie, wszywka nie jest widoczna przez skórę. Lek jest implantowany podskórnie i nie jest ani widoczny ani wyczuwalny, stąd też jeżeli nie pochwalimy się, że zdecydowaliśmy się na zabieg zaszycia, nikt nie powinien się zorientować. Ślad w miejscu nacięcia skóry jest minimalny, ponieważ stosowane są szwy kosmetyczne (rozpuszczalne). Nacięcie nie rzuca się w oczy.

Wymagana jest od Pacjenta 100% abstynencja. Dodatkowo nie należy używać kosmetyków (perfum) ani płynów stomatologicznych do płukania jamy ustnej, które w swoim składzie zawierają alkohol. Duże stężenie alkoholu w tego typu płynach może spowodować natychmiastową reakcję alergiczną nawet przy połknięciu minimalnej ilości. Nie powinno zażywać się leków w formie płynnej, zawierających alkohol (mowa tutaj szczególnie o syropach). Zabronione jest także spożywanie różnego rodzaju produktów spożywczych, które w swoim składzie zawierają ocet (np. rozmaite sosy), słodyczy z alkoholem.