uzaleznienie-od-alkoholu-jaki-ma-zwiazek-ze-sfera-emocji

Uzależnienie od alkoholu, zwane alkoholizmem, jest silnie związane z naszą strefą emocjonalną. Umiejętność regulacji emocji jest bardzo ważna dla każdego człowieka. To, w jaki sposób radzimy sobie w codziennych sytuacjach, np. w trudnościach i stresowych momentach, ma odzwierciedlenie w rozwoju choroby. 

Alkoholizm wynika z problemów, które sprawiły, że przestaliśmy sobie radzić z rzeczywistością. Każda przeszkoda na naszej drodze nie jest obojętna. W pewnym momencie zaczynamy szukać ucieczki od kłopotów. Istotne jest zatem, aby nauczyć się likwidować oraz zastępować negatywne emocje, a także znajdować działania zastępcze, które nie wymagają spożywania alkoholu. 

Emocjonalność każdego człowieka wiąże się z jego charakterem i osobowością. W związku z tym, to jacy jesteśmy będzie się odzwierciedlało w podatności na tego typu zaburzenia. 

Ciąg alkoholowy – jak uciec od niszczącej używki

Ciągiem alkoholowym nazywamy moment, kiedy alkoholik pije bezustannie i przez wiele dni pozostaje w stanie nietrzeźwym. Zwykle, tego typu objawy pojawiają się dopiero w ostatnim stadium choroby, kiedy dany przypadek osiągnął już stan zaawansowany. Działanie używki jest zdradliwe, z tego względu alkoholik nie może poradzić sobie z rzuceniem alkoholu. Mimo wszelkich starań lepiej mu wypić niż męczyć się z objawami syndromu abstynencyjnego. Wyrwanie się z takiego ciągu może być bardzo niebezpieczne. Równie niebezpieczne jest pozostawienie alkoholika w takim stanie, aż wykończony piciem zacznie trzeźwieć. Co w takim razie należy zrobić? Warto skorzystać z pomocy specjalisty i wybrać się na odtruwanie alkoholowe. Tego typu zabieg jest niezwykle pomocy, a dzięki niemu alkoholik odzyskuje równowagę. Detoks jest polecany w szczególności, gdy alkoholik decyduje się skończyć z alkoholem. Zerwanie z nałogiem z dnia na dzień możem być dużym szokiem dla organizmu. Aby uniknąć skutków ubocznych wystarczy oddać się pod opiekę lekarzy specjalistów. 

Odtruwanie alkoholowe przynosi ulgę w cierpieniu fizycznym oraz pomaga zrelaksować się i zregenerować siły psychiczne. Alkoholik z syndromem abstynencyjnym stanowi zagrożenie sam dla siebie. Jego nieobliczalność oraz niebezpieczne objawy mogą doprowadzić do tragicznych skutków. 

Jednym z poważniejszych objawów syndromu abstynencyjnego jest majaczenie alkoholowe i padaczka. W takim stanie pacjent nie jest w stanie samodzielnie sobie pomóc. Omamy i halucynacje mogą stać się zbyt dużym obciążeniem dla psychiki. Alkoholicy mogą słyszeć głosy, które będą ich nakłaniały do różnych niebezpiecznych działań. Wtedy liczy się szybka interwencja oraz odpowiednia opieka. 

Domowe sposoby na alkoholizm

Alkoholizm to nie jest przeziębienie, które można wyleczyć w domu, za pomocą herbaty z cytryną. Uzależnienia od alkoholu nie da się tak po prostu pozbyć. O co zatem chodzi z domowymi sposobami na alkoholizm? 

Istnieją różne metody leczenia alkoholizmu. Niektóre z nich możemy wdrożyć będąc w domu. Wszelkie zabezpieczenia chroniące przed chorobą stały się dużym ułatwieniem dla alkoholików. Poza samopomocowymi grupami, które organizują spotkania online w Internecie, możemy skorzystać z rozwiązań, takich jak wszywka alkoholowa Esperal Łódź

Wszywka alkoholowa zapewnia ochronę, wszędzie tam, gdzie się znajdujemy. Wszycie leku pod skórę nie załatwia kwestii terapii, o którą koniecznie musimy zadbać na samym początku leczenia. Jednak warto o tym pomyśleć, kiedy już przejdziemy przez cały proces terapii. Wszywka alkoholowa to ochrona w formie leku wszywanego pod skórą pacjenta. Lek ten wchodzi w niebezpieczną interakcję z alkoholem. W ten sposób pacjenci przez wiele miesięcy są zobowiązani do rezygnacji z alkoholu. Uzależniony, który złamie ten zakaz będzie się mierzył z okropnymi skutkami ubocznymi, które wzbudzają silną awersję do alkoholu. 

Tego typu metody doskonale sprawdzają się w towarzystwie terapii. Uzupełnianie się wielu form leczenia zwiększa szansę na skuteczność oraz utrzymanie się efektów. Alkoholik może dbać o swoje zdrowie na wiele sposobów. Warto się zatem dowiedzieć, czy taka metoda jest dla Was odpowiednia. 

Jak zwalczać uciążliwy głód alkoholowy?

Głód alkoholowy jest uznawany za fizyczny objaw alkoholizmu. Uzależnienie fizyczne może nam obniżyć komfort życia oraz utrudnić funkcjonowanie. Odczuwanie przykrych skutków ubocznych sprawia, że alkoholik zaczyna pić ciągle, bez przerwy. Takie postępowanie szybko jednak wycieńczy organizm i doprowadzi do śmierci. Z tego względu można zadbać o to, aby pozbyć się uciążliwego uczucia, które towarzyszy alkoholikowi w każdej chwili. 

Pierwszym ważnym krokiem jest napicie się wody. Mówi się, że woda ma właściwości lecznicze. Trudno się z tym nie zgodzić. Nawet w kwestii uzależnienia od alkoholu jej działanie może skutecznie odwlec chęć wypicia. Następnie warto coś zjeść. Posiłek musi być słodki, tłusty lub kaloryczny. W ten sposób uciekamy od wewnętrznej potrzeby spożycia alkoholu. Z czasem znajdziemy wiele innych sposobów, które pomogły nam przetrwać ciężkie chwile. Zanim to się stanie możemy korzystać ze wszystkich podpowiedzi, ponieważ któraś może okazać się trafnym punktem. 

Alkoholizm – śmiertelne zagrożenie 

Nieleczony alkoholizm jest chorobą śmiertelną. Zazwyczaj alkoholik zapija się na śmierć. Spożycie dużej ilości alkoholu na raz powoduje zatrucie oraz dalsze, poważniejsze skutki uboczne. Posiadanie ponad 4 promili alkoholu we krwi, stanowi dawkę śmiertelną. Istnieje zatem spora szansa, że uzależniony nie przeżyje takiego wysokiego stężenia. 

Bardzo charakterystyczna jest także śmierć spowodowana poważną chorobą somatyczną. Alkohol odpowiada za powstanie wszystkich najgorszych chorób oraz uszkodzeń narządów. Trwałe szkody zazwyczaj nieuchronnie prowadzą do śmierci. Mnóstwo nowotworów ma swoją genezę w nadużywaniu alkoholu. Ponadto zagrożona jest trzustka oraz wątroba, która neutralizuje alkohol, a zatem ma odpowiedzialną rolę. Nie dajmy się zwieść alkoholowi, ponieważ on nie powoduje niczego pozytywnego. 

Alkoholik stanowi także zagrożenie dla całego społeczeństwa. Alkoholizm, między innymi zwiększa ryzyko popełnienia samobójstwa. Ponadto osoby uzależnione często decydują się na nieprzemyślane i irracjonalne działania. Dużo słyszy się o śmiertelnych wypadkach, których sprawcą był pijany kierowca. Śmierć czeka na alkoholika na każdym rogu, dlatego jak najszybciej należy podjąć się leczenia. Jest to ważne, ponieważ zapobiega nieszczęściu, w które uwikłane są obce i niezależne osoby. 

Alkoholicy umierają również z braku dochodów oraz domu. Ich nałóg powoduje, że trafiają na ulicę, a z takiego etapu bardzo ciężko jest wyjść. Kiedy zostają sami, nie maja szans z alkoholem. Zepchnięci na margines społeczny, piją każdego dnia, aż organizm wyniszcza się i umiera. Bez środków do życia grozi im niedożywienie oraz zamarznięcie. Alkoholicy zaniedbują siebie i na rzecz alkoholu przestają się prawidłowo odżywiać. Niekiedy w ogóle nie potrzebują jedzenia, ponieważ picie absorbuje całkowicie ich uwagę oraz pochłania cały czas.